GLASS & CERAMICS / Ceramics / Wall relief sculptures 17088182

nr 1708 8182

Sven Lundqvist

(1918-2010), Sverige

2 pcs, Sven Lundqvist (1918-2010), Sweden. Jockeys samt hästar, terracotta. Signed, 20x29 cm respektive 15x19 cm, Hästar är med lagning.

WALL RELIEF SCULPTURES, 2 st, Jockeys samt hästar, terrakotta. Signerad, 20x29 cm respektive 15x19 cm

Condition: Hästar är med lagning

Sven Lundqvist, born 1918, Swedish sculptor.

Withdrawn

Monday June 9 2025
at 20:45:00

  • Artist/Designer

Sven Lundqvist

Read more about Sven Lundqvist