Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10605538



*

nr 1060 5538


MIXED MEDIA

else Nordenhem, Demonstration, signed, subject: 21x24,


Else Nordenhem, Demonstration, signerad, motivet: 21x24


Estimate:

600

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday October 3 2016
at 19:37:22


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/9 20:54:00 1      100 kr
2/10 21:14:49 2      150 kr
2/10 23:57:02 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik demonstration else nordenhem vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr