GLASS & CERAMICS / Glass / Väggrelief 5762072
*
nr 576 2072
Väggrelief
Lenght: ()
keramik, A. Kumlien, Landskamp på Råsunda, 14x20 (lagning)
Withdrawn
Auction date:
Monday April 6 2009
at 17:18:02
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas keramik kumlien lagning landskamp på råsunda reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
6653 WALL RELIEF SC..
China, 55x30,
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:17
*
Väggrelief
nr 576 2072
Väggrelief
Lenght: ()
keramik, A. Kumlien, Landskamp på Råsunda, 14x20 (lagning)
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday April 6 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas keramik kumlien lagning landskamp på råsunda reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
6653 WALL RELIEF SC..
China, 55x30,
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:17



