ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 14872085

nr 1487 2085

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Ellen Wängberg (1903-1989), Sweden. 'Vit Azalea'. Signed, dated 1977. Watercolour, 36x44 cm,

WATERCOLOUR, "Vit Azalea". Signerad, daterad 1977. Akvarell, 22x31 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm

Ellen Wängberg, Swedish painter born 1903, dead 1989.

Withdrawn

Monday August 22 2022
at 20:12:19

  • Aug 22

Specialauktion Ellen Wängberg

Read more about Specialauktion Ellen Wängberg

  • Artist/Designer

Ellen Wängberg

Read more about Ellen Wängberg