KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685332
*
nr 1568 5332
Oljemålning
Karl XV (1826-1872), Ulriksdals Slott. Signerad CX, Daterad -62, Olja på duk, 103x132 cm, yttermått inklusive ram: 145x175 cm
Kondition: färgbortfall, Skadad ram, krackeleringar
Utrop:
50.000 kr
Såld:
40.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2023
kl 20:36:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 20:49:49
1
100 kr
150 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
28/9 21:59:23
2
8.000 kr
8.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
2/10 16:08:48
3
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl xv olja olja på duk oljemålning oljemålningar ulriksdals slott
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Oljemålning
Kondition: färgbortfall, Skadad ram, krackeleringar
nr 1568 5332
Oljemålning
Karl XV (1826-1872), Ulriksdals Slott. Signerad CX, Daterad -62, Olja på duk, 103x132 cm, yttermått inklusive ram: 145x175 cm
Kondition: färgbortfall, Skadad ram, krackeleringar
| Utrop: | 50.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 40.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/9 20:49:49 | 1 | 100 kr |
|
150 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
| 28/9 21:59:23 | 2 | 8.000 kr |
|
8.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
| 2/10 16:08:48 | 3 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl xv olja olja på duk oljemålning oljemålningar ulriksdals slott
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



