KONST / Litografier / Färglitografi 5475720
*
nr 547 5720
Hans Tollsten
(1930-1994), Sverige
Färglitografi , Sigerad Hans Tollsten, provtryck, skogstjärn, 64x50
Hans Tollsten, svensk bildkonstnär född 1930, död 1994.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2008
kl 16:25:30
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans tollsten litografi litografier litografiskt blad provtryck sigerad hans tollsten skogstjärn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
*
Hans Tollsten
Hans Tollsten, svensk bildkonstnär född 1930, död 1994.
nr 547 5720
Hans Tollsten
(1930-1994), Sverige
Färglitografi , Sigerad Hans Tollsten, provtryck, skogstjärn, 64x50
Hans Tollsten, svensk bildkonstnär född 1930, död 1994.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2008 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans tollsten litografi litografier litografiskt blad provtryck sigerad hans tollsten skogstjärn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28 -
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38



