ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13878042
*
nr 1387 8042
Spegel
Med konsolbord 119x47cm. Längd: 54 cm. Djup: 23 cm, höjd: 72 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 20:14:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 22:41:52
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord 119x47cm spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 1387 8042
Spegel
Med konsolbord 119x47cm. Längd: 54 cm. Djup: 23 cm, höjd: 72 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/3 22:41:52 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord 119x47cm spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



