SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekanna 4195240
*
nr 419 5240
Tekanna
Pläter, England, 1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 23:13:07
1
300 kr
2/7 13:41:58
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver tekanna ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:30
-
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:22
-
7029 Bestick
silver, 24 delar. Längd: 14-21. Vikt: 900 gr brutt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:36
-
7034 Etuier
2 st, silver. Längd: 8-8,5. Vikt: 110 gr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
-
7033 Kaffeskedar
10+ 6 st. Längd: 11,5-12. Vikt: 220 gr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:56
-
7032 Kaffeskedar
silver, 12 st. Längd: 11 cm. Vikt: 125 gr ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
*
Tekanna
nr 419 5240
Tekanna
Pläter, England, 1800-tal
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/6 23:13:07 | 1 | 300 kr |
| 2/7 13:41:58 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver tekanna ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:30 -
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:22 -
7029 Bestick
silver, 24 delar. Längd: 14-21. Vikt: 900 gr brutt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:36
-
7034 Etuier
2 st, silver. Längd: 8-8,5. Vikt: 110 gr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06 -
7033 Kaffeskedar
10+ 6 st. Längd: 11,5-12. Vikt: 220 gr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:56 -
7032 Kaffeskedar
silver, 12 st. Längd: 11 cm. Vikt: 125 gr ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57



