Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 11536381



*

nr 1153 6381


WATERCOLOUR

Otto Strandman (1871-1970), Sweden. Höstlöv, signed. O. S. 88, subject: 20x17,


Otto Strandman (1871-1970), Sverige. Höstlöv, signerad. O. S. 88, motivet: 20x17


Estimate:

300

Auction date:

Monday December 18 2017
at 19:52:17


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller höstlöv otto strandman sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr