KONST / Litografier / Färglitografi 14807023
nr 1480 7023
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Ivar Morsing (1919-2009), Sverige, daterad 1965, komposition, "Provtryck . Signerad, numrerad 1/1". Färglitografi, bildmått: 43x60 cm, yttermått inklusive ram: 58x73 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:20:22
1/8 18:04:53
Ivar Morsing
Läs mer om Ivar Morsing