Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12644441



*

nr 1264 4441


WATERCOLOUR

Karl Hjalmar Bergqvist, Chioggia/fiskehamnen, 34x47 cm. Signed,


Karl Hjalmar Bergqvist, Chioggia/fiskehamnen, 34x47 cm. Signerad


Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday July 15 2019
at 18:16:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/7 22:52:33 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller chioggia fiskehamnen vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1100

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24




Ladda ner broschyr