Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 9018466



*

nr 901 8466


Spegel

höjd: 173


Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 juni 2014
kl 19:46:06


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/6 19:59:10 1      600 kr
28/6 15:42:56 2      1.000 kr
29/6 08:56:01 3      900 kr
29/6 08:56:26 3      1.100 kr
29/6 08:57:18 3      1.200 kr
29/6 11:36:51 2      1.500 kr
30/6 08:47:28 4      2.400 kr
30/6 19:08:30 2      2.000 kr
30/6 19:09:48 2      2.400 kr
30/6 19:10:01 2      3.000 kr
30/6 19:35:25 4      3.000 kr
30/6 19:36:12 4      3.200 kr
30/6 19:38:07 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    Förgylld, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr