ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3854130
*
nr 385 4130
Spegel
höjd: 72
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 17:20:28
1
200 kr
4/11 18:00:40
2
250 kr
4/11 19:58:21
1
300 kr
5/11 09:58:57
2
350 kr
7/11 14:11:57
1
400 kr
7/11 15:03:05
2
500 kr
7/11 15:05:42
1
500 kr
7/11 15:07:17
1
550 kr
7/11 15:12:14
2
600 kr
7/11 15:20:11
2
700 kr
7/11 15:52:39
1
650 kr
7/11 15:54:25
1
Vinnande bud
7/11 15:55:07
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 385 4130
Spegel
höjd: 72
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/11 17:20:28 | 1 | 200 kr |
| 4/11 18:00:40 | 2 | 250 kr |
| 4/11 19:58:21 | 1 | 300 kr |
| 5/11 09:58:57 | 2 | 350 kr |
| 7/11 14:11:57 | 1 | 400 kr |
| 7/11 15:03:05 | 2 | 500 kr |
| 7/11 15:05:42 | 1 | 500 kr |
| 7/11 15:07:17 | 1 | 550 kr |
| 7/11 15:12:14 | 2 | 600 kr |
| 7/11 15:20:11 | 2 | 700 kr |
| 7/11 15:52:39 | 1 | 650 kr |
| 7/11 15:54:25 | 1 | Vinnande bud |
| 7/11 15:55:07 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



