Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 10245449



*

nr 1024 5449


WOOD ENGRAVING

signed, dogs, subject: 19x24,


signerad, Hundar, motivet: 19x24


Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday Mars 14 2016
at 20:07:42


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/3 19:05:27 1      150 kr
13/3 16:40:52 2      150 kr
13/3 16:40:52 1      150 kr (Robot)
13/3 16:41:23 2      200 kr
14/3 15:18:58 3      Vinnande bud
14/3 16:13:01 2      300 kr
14/3 16:13:01 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv etsningar grafik hund hundar hundmotiv linoleumsnitt träsnitt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr