Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculptures 14145199



*

nr 1414 5199


SCULPTURES

one pair, fo dogs, China, ceramics. Height: 25 cm,


Ett par, Fohundar, Kina, keramik. Höjd: 25 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday August 23 2021
at 19:40:45


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/8 14:27:26 1      150 kr
22/8 16:41:09 2      Vinnande bud
23/8 19:26:15 3      250 kr
23/8 19:26:15 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien djurmotiv fohund fohundar hundfigurin hundfiguriner hundmotiv kina kinesisk kinesiskt prydnadshund prydnadshundar skulpturer
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48
  • 8128 SCULPTURE
    fabeldjur, South America. Length: 20 cm. Height: 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:17
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr