KONST / Litografier / Färglitografi 13139297
*
nr 1313 9297
Lennart Nilsson
(1922-2017), Sverige
Färglitografi, Ett ägg. Signerad, numrerad 32/250,1975,70x50 cm
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 18:54:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 12:06:32
1
Vinnande bud
13/3 11:22:16
2
300 kr
13/3 11:22:16
1
350 kr (Budbetjänt)
13/3 11:23:28
2
450 kr
13/3 11:23:28
1
500 kr (Budbetjänt)
13/3 11:25:02
2
600 kr
13/3 11:25:02
1
700 kr (Budbetjänt)
13/3 16:42:38
3
800 kr
13/3 16:42:38
1
(budbetjänt)
15/3 21:19:01
1
justering av budtak
16/3 14:17:23
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ett ägg färglitografi grafik lennart nilsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Lennart Nilsson
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
Läs om budbetjänten
nr 1313 9297
Lennart Nilsson
(1922-2017), Sverige
Färglitografi, Ett ägg. Signerad, numrerad 32/250,1975,70x50 cm
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/3 12:06:32 | 1 | Vinnande bud |
| 13/3 11:22:16 | 2 | 300 kr |
| 13/3 11:22:16 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 13/3 11:23:28 | 2 | 450 kr |
| 13/3 11:23:28 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 13/3 11:25:02 | 2 | 600 kr |
| 13/3 11:25:02 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 13/3 16:42:38 | 3 | 800 kr |
| 13/3 16:42:38 | 1 | (budbetjänt) |
| 15/3 21:19:01 | 1 | justering av budtak |
| 16/3 14:17:23 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ett ägg färglitografi grafik lennart nilsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



