Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16066140



*

nr 1606 6140


Skulptur

Jerry Karlsson, Keramik, båt. Längd: 68 cm, höjd: ca 90 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 mars 2024
kl 20:45:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/3 22:18:11 1      600 kr
16/3 12:20:25 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: båt jerry karlsson keramik konsthantverk marin marinmotiv skulptur
  • 1018 Bordsuppsats
    skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:42
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:53
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:52
  • 8025 Glasskulpturer
    14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:56
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr