GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 12496065
nr 1249 6065
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Height: 37,
VASE, Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 37
Condition: glasyrdefekter, lagning, nagg
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
1500
SEK 1100
Monday April 22 2019
at 19:09:04
17/4 22:24:55
1.000 kr
22/4 10:55:59
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg
Karneval (Stig Lindberg)