MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Cruet stand 17155155
nr 1715 5155
CRUET STAND
3 pcs, nickel silver, glasflaskor + jardiniere, early 20th century. Length: 15-25, height: 9-23 cm,
3 delar, Nysilver, glasflaskor + jardiniere, Tidigt 1900-tal. Längd: 15-25, höjd: 9-23 cm
800
SEK 600
Monday August 4 2025
at 20:11:54
300 kr
350 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Robot)
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.