ART / Watercolor paintings & Drawings / Collage 15274147
*
nr 1527 4147
Sven-Göran Svensson Gson
(f. 1943), Sverige
Sven-Göran Svensson Gson (b. 1943), Palett. Signed, duk, 60x49 cm, outer dimensions including frame: 81x71,
COLLAGE, Sven-Göran Svensson Gson (f. 1943), Palett. Signerad, duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 81x71 cm
Sven-Göran Svensson G:son, Swedish painter born 1943.
Droit De Suite
Estimate:
700
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday Mars 13 2023
at 20:53:43
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/3 10:43:51
1
300 kr
12/3 01:48:50
2
500 kr
12/3 22:33:25
3
Vinnande bud
13/3 14:32:06
3
justering av budtak
- Artist/Designer
Sven-Göran Svensson Gson
Sven-Göran Svensson G:son, Swedish painter born 1943.
Read more about Sven-Göran Svensson Gson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage palett svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3188 COLLAGE
Staffan Hallström (1914-1976), Sweden. Signed, dat..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:30
*
Sven-Göran Svensson Gson
Sven-Göran Svensson G:son, Swedish painter born 1943.
Read more about Sven-Göran Svensson Gson
nr 1527 4147
Sven-Göran Svensson Gson
(f. 1943), Sverige
Sven-Göran Svensson Gson (b. 1943), Palett. Signed, duk, 60x49 cm, outer dimensions including frame: 81x71,
COLLAGE, Sven-Göran Svensson Gson (f. 1943), Palett. Signerad, duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 81x71 cm
Sven-Göran Svensson G:son, Swedish painter born 1943.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 700 |
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday Mars 13 2023 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/3 10:43:51 | 1 | 300 kr |
12/3 01:48:50 | 2 | 500 kr |
12/3 22:33:25 | 3 | Vinnande bud |
13/3 14:32:06 | 3 | justering av budtak |
- Artist/Designer
Sven-Göran Svensson Gson
Sven-Göran Svensson G:son, Swedish painter born 1943.Read more about Sven-Göran Svensson Gson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage palett svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3188 COLLAGE
Staffan Hallström (1914-1976), Sweden. Signed, dat..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:30