KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12972010
nr 1297 2010
Christian Fredrik Swensson
(1834-1909), Sverige
Oljemålning, Christian Fredrik Swensson (1834-1909), Marin. Signerad. Olja på duk, 60x35 cm
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 9 december 2019
kl 19:10:11
7/12 23:43:08
- Klassiska
9 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Christian Fredrik Swensson
Läs mer om Christian Fredrik Swensson