GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9592515
*
nr 959 2515
Vas
keramik, Tyskland, 1800-tal, höjd: 20 cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2015
kl 19:16:39
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa keramik tyska tyskland tyskt vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8223 Vas
kristall. Höjd: 30 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8221 Vas
kristall. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:17
-
8124 Vas
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:45
-
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Vas
nr 959 2515
Vas
keramik, Tyskland, 1800-tal, höjd: 20 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2015 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa keramik tyska tyskland tyskt vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03 -
8223 Vas
kristall. Höjd: 30 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8221 Vas
kristall. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:17
-
8124 Vas
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:45 -
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



