Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12757093



*

nr 1275 7093


Thure Wallner

(1888-1965), Sverige


Thure Wallner (1888-1965), Sweden. Squirrel. Signed, 21x26 cm,


WATERCOLOUR, Ekorre. Signerad, 21x26 cm


Thure Wallner, born 1888, dead 1965, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday September 16 2019
at 19:39:09


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/9 12:10:23 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Thure Wallner

Thure Wallner, born 1888, dead 1965, Swedish painter.

Read more about Thure Wallner
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ekorre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thure wallner vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1100

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr