KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14072249

nr 1407 2249

Ella Hägg-Bolin

(1872-1954), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 47x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm

Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 5 juli 2021
kl 19:34:32

Ella Hägg-Bolin

Läs mer om Ella Hägg-Bolin