Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 16582012



*

nr 1658 2012


SCULPTURE

Klase jr, Höganäs, ceramics, Får. Height: 15, 5 cm, diameter: 23 cm,


Klase jr, Höganäs, keramik, Får. Höjd: 15,5 cm. Diameter: 23 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday November 18 2024
at 19:27:51


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/11 14:17:55 1      100 kr
12/11 20:59:53 2      150 kr
12/11 21:00:41 2      Vinnande bud
17/11 11:14:00 3      200 kr
17/11 11:14:00 2      250 kr (Robot)
18/11 18:11:07 3      300 kr
18/11 18:11:07 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: får höganäs keramik klase jr konsthantverk skulptur
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48
  • 8128 SCULPTURE
    fabeldjur, South America. Length: 20 cm. Height: 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:17
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr