KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11978018

nr 1197 8018

Georg Lodström

(1915-1972), Sverige

Oljemålning, Stockholm. Signerad, daterad -51. Olja på duk, 23x32 cm

Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 20 augusti 2018
kl 18:40:19

17/8 13:39:35 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Georg Lodström

Läs mer om Georg Lodström