ART / Frames / Ram 3423461
*
nr 342 3461
Ram
Lenght: ()
1800-tal med gravyr, 65 x 51
Estimate:
300
Sold:
SEK 750
Auction date:
Monday January 10 2005
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/1 08:29:42
1
700 kr
10/1 11:54:46
2
450 kr
10/1 11:55:32
2
550 kr
10/1 11:58:12
2
650 kr
10/1 12:33:48
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3006 CRÈME CUPS
9 pcs, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dans..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:27
-
9122 COLOR ETCHINGS
3 pcs, Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:04
-
3161 DISH
19th/20th century, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mö..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:50
-
3044 DISH
Gustavsbergs Studio, faience, Stig Lindberg (1916-..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:21
-
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:02
-
3016 FIGURINES
2 pcs. Stoneware, Hästar Upsala Ekeby. Height: 9-1..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:59
*
Ram
nr 342 3461
Ram
Lenght: ()
1800-tal med gravyr, 65 x 51
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 750 |
Auction date: |
Monday January 10 2005 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/1 08:29:42 | 1 | 700 kr |
10/1 11:54:46 | 2 | 450 kr |
10/1 11:55:32 | 2 | 550 kr |
10/1 11:58:12 | 2 | 650 kr |
10/1 12:33:48 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3006 CRÈME CUPS
9 pcs, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dans..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:27 -
9122 COLOR ETCHINGS
3 pcs, Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:04 -
3161 DISH
19th/20th century, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mö..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:50
-
3044 DISH
Gustavsbergs Studio, faience, Stig Lindberg (1916-..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:21 -
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:02 -
3016 FIGURINES
2 pcs. Stoneware, Hästar Upsala Ekeby. Height: 9-1..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:59