ART / Misc. paintings / Ram 2073037
*
nr 207 3037
Ram
Lenght: ()
förgylld, innermått 80x65
Estimate:
100
Sold:
SEK 450
Auction date:
Monday January 20 2003
at 16:00:00
- Bid history
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad konst ram
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:08
-
6536 GRAPHITE DRAWING
Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:57
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:19
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:33
-
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:29
-
6682 LITOGRAPH IN C..
Gösta Werner (1909-1989), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:41
*
Ram
nr 207 3037
Ram
Lenght: ()
förgylld, innermått 80x65
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 450 |
| Auction date: |
Monday January 20 2003 |
- Bid history
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad konst ram
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:08 -
6536 GRAPHITE DRAWING
Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:57 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:19
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:33 -
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:29 -
6682 LITOGRAPH IN C..
Gösta Werner (1909-1989), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:41



