ART / Etchings etc / Linocut 8862509

nr 886 2509

Ã…ke Holm

(1900-1980), Sverige

9 pcs. Ã…ke Holm (1900-1980), numrerade och signerade, subject: 20x17,

LINOCUT, 9 st. Ã…ke Holm (1900-1980), numrerade och signerade, motivet: 20x17

Ã…ke Holm, born 1900, dead 1980, Swedish ceramist.

800

SEK 600

Monday April 7 2014
at 19:10:19

4/4 20:35:02 1      500 kr
7/4 19:05:20 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Ã…ke Holm

Read more about Ã…ke Holm