KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17255371
nr 1725 5371
Helge Cardell
(1902-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, hamnmotiv. Olja på duk, 33x68 cm, yttermått inklusive ram: 38x74 cm
Helge Cardell, svensk målare född i Malmö 1902, död 1972.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 22 september 2025
kl 19:39:06
350 kr
Helge Cardell
Läs mer om Helge Cardell