KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouacher 17119132
nr 1711 9132
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Gouacher, 3 st, Signerad, daterad - 35, reklamskyltar för Hötorgshallen och Nordiska Fröhandeln, bladets mått: 25x51 cm, yttermått inklusive ram: 36x61 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 juni 2025
kl 20:10:46
29/6 09:26:30
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius