KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15206090

nr 1520 6090

Erik Persson

(1879-1973), Sverige

Oljemålning, Naivistisk interiör. Signerad. Olja på pannå, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm

Erik Persson, svensk målare född 1879, död 1973.

måndag 6 februari 2023
kl 19:24:49

Erik Persson

Läs mer om Erik Persson