ART / Etchings etc / Graphic art 16108411
*
nr 1610 8411
GRAPHIC ART
Utsikt från Stockholms slott 1898, (eftertryck). Image dimensions: 22x35 cm, outer dimensions including frame: 33x42,
Utsikt från Stockholms slott 1898, (eftertryck). Bildmått: 22x35 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm. Ej signerad
Estimate:
500
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday April 1 2024
at 18:40:39
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/3 14:52:04
1
300 kr
29/3 11:04:58
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck ej signerad etsningar grafik grafiskt blad
-
6573 ETCHING
Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:15
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:20
-
6344 COLOUR ETCHING
Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:54
-
6445 WOOD ENGRAVING
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sweden. Signed, dated ..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:06
*
GRAPHIC ART
nr 1610 8411
GRAPHIC ART
Utsikt från Stockholms slott 1898, (eftertryck). Image dimensions: 22x35 cm, outer dimensions including frame: 33x42,
Utsikt från Stockholms slott 1898, (eftertryck). Bildmått: 22x35 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm. Ej signerad
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 350 |
| Auction date: |
Monday April 1 2024 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 28/3 14:52:04 | 1 | 300 kr |
| 29/3 11:04:58 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck ej signerad etsningar grafik grafiskt blad
-
6573 ETCHING
Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:15 -
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:20 -
6344 COLOUR ETCHING
Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:54
-
6445 WOOD ENGRAVING
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sweden. Signed, dated ..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:06



