KONST / Litografier / Färglitografi 7954664
*
nr 795 4664
Sven Ljungberg
(1913-2010), Sverige
Färglitografi, Sven Ljungberg (1913-2010), lekande barn, PT, motivets mått: 41x57
Sven Ljungberg, född 1913 i Ljungby, Småland, död 2010, svensk målare, grafiker och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2012
kl 19:07:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 18:26:48
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Sven Ljungberg
Sven Ljungberg, född 1913 i Ljungby, Småland, död 2010, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Sven Ljungberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn färglitografi grafik lekande barn litografi litografier litografiskt blad sven ljungberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Sven Ljungberg
Sven Ljungberg, född 1913 i Ljungby, Småland, död 2010, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Sven Ljungberg
nr 795 4664
Sven Ljungberg
(1913-2010), Sverige
Färglitografi, Sven Ljungberg (1913-2010), lekande barn, PT, motivets mått: 41x57
Sven Ljungberg, född 1913 i Ljungby, Småland, död 2010, svensk målare, grafiker och författare.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 18:26:48 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Sven Ljungberg
Sven Ljungberg, född 1913 i Ljungby, SmÃ¥land, död 2010, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Sven Ljungberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn färglitografi grafik lekande barn litografi litografier litografiskt blad sven ljungberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



