KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7455011
*
nr 745 5011
Henry Unger
(f. 1945), Sverige
Blandteknik, Henry Unger (f. 1945), -89, "I Skymningslandet", bladets mått: 74 x 104
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 17:31:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 21:12:59
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Henry Unger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik henry unger svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
*
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Henry Unger
nr 745 5011
Henry Unger
(f. 1945), Sverige
Blandteknik, Henry Unger (f. 1945), -89, "I Skymningslandet", bladets mått: 74 x 104
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/2 21:12:59 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Henry Unger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik henry unger svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12



