KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13751001
nr 1375 1001
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, Björkar. Motivet: 10x7,5cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 25 januari 2021
kl 20:40:07
8/1 16:29:57
5.000 kr
21/1 20:23:17
- Klassiska
25 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman