KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8849515
*
nr 884 9515
Solveig Hammarstedt
(f. 1928), Sverige
Akvarell, Tillskriven Solveig Hammarstedt, Troll, motivet: 30 x 40
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2014
kl 20:08:13
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
*
Solveig Hammarstedt
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
nr 884 9515
Solveig Hammarstedt
(f. 1928), Sverige
Akvarell, Tillskriven Solveig Hammarstedt, Troll, motivet: 30 x 40
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2014 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03



