Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8849515



*

nr 884 9515


Solveig Hammarstedt

(f. 1928), Sverige


Akvarell, Tillskriven Solveig Hammarstedt, Troll, motivet: 30 x 40


Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 31 mars 2014
kl 20:08:13



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Solveig Hammarstedt

Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.

Läs mer om Solveig Hammarstedt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:57
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:22
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:03




Ladda ner broschyr