KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197288
nr 1619 7288
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, Röda hus i landskap. Olja på pannå, 42x38 cm, yttermått inklusive ram: 59x55 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 maj 2024
kl 18:08:54
13/5 18:02:45
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson