Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Bordsset 14719399



*

nr 1471 9399


Bordsset

Pläter, 4 delar. Längd: 25 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 maj 2022
kl 20:31:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/5 20:13:46 1      100 kr
30/5 20:24:02 2      150 kr
30/5 20:26:18 1      Vinnande bud
30/5 20:30:43 1      justering av budtak


  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsset nysilver pläter
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr