ART / Misc. paintings / Sprattelgubbe 15205033
nr 1520 5033
Karl Nordström
(1855-1923), Sverige
Karl Nordström (1855-1923), Sweden. Tusch och akvarell på Papp, ej signerat. Height: ca 30, proveniens konstnärens familj till 2023.
Sprattelgubbe, Tusch och akvarell på Papp, ej signerat. Höjd: ca 30 cm
Condition: proveniens konstnärens familj till 2023
ceramist, Swedish painter, born 1855, dead 1923.
Monday February 6 2023
at 19:12:31