Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastels 12476408



*

nr 1247 6408


PASTELS

unidentified artist. One pair, portrait, 55x47,


Oidentifierad konstnär. Ett par, Porträtt, 55x47


Estimate:

1500

Sold:

SEK 1500

Auction date:

Monday April 8 2019
at 18:25:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/4 18:12:58 1      1.000 kr
8/4 18:14:16 2      1.100 kr
8/4 18:14:30 3      1.200 kr
8/4 18:15:42 1      Vinnande bud
8/4 18:20:39 3      1.400 kr
8/4 18:20:39 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller pasteller porträtt porträttmåleri vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr