ART / Lithographs / Mapp med litografier 14688155
*
nr 1468 8155
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
4 pcs. Gunnar Pettersson (b. 1947), Sweden. "Strandbilder", 1994. Signed, numbered 350-upplaga, oramade lösa blad. Sheet: 53x81 cm,
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, Swedish painter, born 1947.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Tuesday May 24 2022
at 20:06:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
18/5 13:00:26
1
500 kr
24/5 18:21:30
2
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
today
3 juni at 20:46
-
3257 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Leif Rönn (b. 1939), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 350
Auction ends
today
3 juni at 20:09
-
3202 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:23
-
3204 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:43
-
3203 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:49
-
3200 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 18:16
*
Gunnar Pettersson
Gunnar Pettersson, Swedish painter, born 1947.
nr 1468 8155
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
4 pcs. Gunnar Pettersson (b. 1947), Sweden. "Strandbilder", 1994. Signed, numbered 350-upplaga, oramade lösa blad. Sheet: 53x81 cm,
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, Swedish painter, born 1947.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Tuesday May 24 2022 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
18/5 13:00:26 | 1 | 500 kr |
24/5 18:21:30 | 2 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
today
3 juni at 20:46 -
3257 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Leif Rönn (b. 1939), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 350
Auction ends
today
3 juni at 20:09 -
3202 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:23
-
3204 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:43 -
3203 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:49 -
3200 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 18:16