SILVER & METAL / Silver / Box 6172390
nr 617 2390
BOX
silver, Kalmar, 1818, sannolikt Carl Gustaf Högstedt, invändigt förgylld, length: 8, 3,
Silver, Kalmar, 1818, sannolikt Carl Gustaf Högstedt, invändigt förgylld, längd: 8, 3
1200
SEK 1000
Monday December 21 2009
at 20:50:43
21/12 18:31:21
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver