ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9625435
*
nr 962 5435
Spegel
Nutida, höjd: 82 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 19:00:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 23:33:41
1
150 kr
17/5 10:53:19
2
150 kr
17/5 10:53:19
1
150 kr (Budbetjänt)
18/5 09:53:53
2
200 kr
18/5 18:52:11
3
Vinnande bud
18/5 18:55:37
2
300 kr
18/5 18:55:37
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 962 5435
Spegel
Nutida, höjd: 82 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/5 23:33:41 | 1 | 150 kr |
| 17/5 10:53:19 | 2 | 150 kr |
| 17/5 10:53:19 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 09:53:53 | 2 | 200 kr |
| 18/5 18:52:11 | 3 | Vinnande bud |
| 18/5 18:55:37 | 2 | 300 kr |
| 18/5 18:55:37 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



