ART / Etchings etc / Wood engraving 12144699
nr 1214 4699
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Harry Harryan Andersson, Stockholm, Sweden, 1934, 30 upplaga, signed. Subject: 17, 5x27,
WOOD ENGRAVING, Stockholmsmotiv, 30-upplaga. Signerad, daterad 1934. Motivet: 17,5x27 cm
Harry Harryan, Swedish artist, born 1895, dead 1948 .
300
Monday October 29 2018
at 20:00:33