SILVER & METAL / Silver / Salt cellar 6935162
nr 693 5162
SALT CELLAR
silver, invändigt förgyllt på fyra kulfötter, stämplar, Moskva tidigt 1800-tal, height: 8, diameter: 8, weight: 105 g,
Silver, invändigt förgyllt på fyra kulfötter, stämplar, Moskva tidigt 1800-tal, höjd: 8, diameter: 8, vikt: 105 g
800
SEK 1300
Monday April 18 2011
at 18:19:49
800 kr
1.200 kr
1.200 kr
- Thema-auction
Apr 18
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver