ART / Lithographs / Print 9435250
*
nr 943 5250
Bert Håge Häverö
(1932-2014), Sverige
4 pcs. Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholmsbåtar, HC-upplaga, signed, subject: 39x49,
PRINT, 4 st. Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholmsbåtar, HC-upplaga, signerade, motivet: 39x49
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
Droit De Suite
Withdrawn
Auction date:
Monday February 16 2015
at 19:42:03
- Thema-auction
Feb 16
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
Read more about Bert Håge Häverö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert håge häverö hc-upplaga litografier skärgårdsmotiv stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tryck vaxholmsbåt vaxholmsbåtar waxholmsbåtar
-
6437 Gelatin silver..
Jari Arffman (1965), ' The lane of white lights'. ..//
Present: SEK 500
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:37
*
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
Read more about Grafik
Read more about Bert Håge Häverö
nr 943 5250
Bert Håge Häverö
(1932-2014), Sverige
4 pcs. Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholmsbåtar, HC-upplaga, signed, subject: 39x49,
PRINT, 4 st. Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholmsbåtar, HC-upplaga, signerade, motivet: 39x49
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
| Droit De Suite | |
|---|---|
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday February 16 2015 |
- Thema-auction
Feb 16
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.Read more about Bert Håge Häverö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert håge häverö hc-upplaga litografier skärgårdsmotiv stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tryck vaxholmsbåt vaxholmsbåtar waxholmsbåtar
-
6437 Gelatin silver..
Jari Arffman (1965), ' The lane of white lights'. ..//
Present: SEK 500
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:37



