Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Engraving 13857138



*

nr 1385 7138


ENGRAVING

coloured, scene from a harbour, 19th century. Subject: 20x32, outer dimensions including frame: 31x43,


Kolorerad, hamnmotiv, 1800-tal. Motivet: 20x32, yttermått inklusive ram: 31x43 cm


Estimate:

400

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday Mars 22 2021
at 19:34:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/3 14:52:23 1      Vinnande bud
22/3 17:51:52 1      justering av budtak
22/3 18:35:00 1      justering av budtak
22/3 19:30:10 1      justering av budtak


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyr hamnmotiv kolorerad
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:20
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:54




Ladda ner broschyr