Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 11482086



*

nr 1148 2086


Skulptur

Keramik, Orientalisk, höjd: 49 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 december 2017
kl 18:23:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/11 16:05:00 1      200 kr
30/11 12:59:44 2      150 kr
30/11 12:59:44 1      200 kr (Budbetjänt)
30/11 12:59:54 2      250 kr
30/11 15:15:04 1      400 kr
3/12 18:16:40 3      350 kr
3/12 18:16:40 1      400 kr (Budbetjänt)
3/12 18:16:55 3      450 kr
3/12 20:24:09 4      1.000 kr
4/12 00:29:51 5      900 kr
4/12 00:29:51 4      1.000 kr (Budbetjänt)
4/12 00:30:13 5      1.300 kr
4/12 08:31:42 6      1.500 kr
4/12 17:13:43 7      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk orientalisk skulptur
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:31
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr