KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145445
nr 1414 5445
Jean Rosengren
(1894-1965), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på duk, 50x70, yttermått inklusive ram: 64x84 cm
Jean Rosengren, född 1894 i Nevishög, Skåne, död 1965, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 18:48:33
23/8 18:18:14
Jean Rosengren
Läs mer om Jean Rosengren